سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مسابقات قهرمانی مردان جهان (لهستان 2014) ایران –آرژانتین؛ گامی ب

تیم ملی والیبال مردان ایران در دومین دیدار خود از مرحله دوم رقابت های جهانی لهستان ساعت 19.10 پنجشنبه به مصاف آرژانتین می رود.

تیمی به سرمربیگری خولیو لاسکو؛ نامِ آشنای والیبال جهان.مردی که سه سال هدایت تیم ایران را برعهده داشته و ظرافت های بازی ایران را به خوبی می شناسد. شناختی که به حریف، کمک می کند تا با چشمان باز مقابل ایران به میدان بیاید.
آرژانتین اکنون با 3 امتیاز در رده ششم جدول ایستاده و اگرچه شانس کمی برای صعود دارد اما می جنگد و به پیروزی می اندیشد. این تیم چند بازیکن تراز اول از جمله پاسوری به نام دِچِکو را در اختیار دارد که به خوبی می تواند مهاجمینش را تغذیه کند و از پس دفاع حریف برآید. آرژانتین آنچه در آن ضعف نشان داده؛ حمله های دوم به بعد است. جایی که نمی تواند در استمرار یافتنِ رالی به پوئن دست یابد. همان چیزی که در برابر فرانسه از این تیم یک مغلوب ساخت. اگرچه ست اول را به راحتی برده بود و اگر می توانست توپ های برگشتی را به پوئن تبدیل کند، حالا فرانسه صدرنشین گروه نبود. اما هرچه از بازی گذشت مشکلات آرژانتین به ویژه در دریافت هم بیشتر شد و نهایتا این تیمِ منسجم و بازی بلد سرنوشتی جز شکست نداشت.
پنجشنبه اما آرژانتین در برابر ایران قرار می گیرد. تیمی که خودش را از جمله مدعیان این مسابقات معرفی کرده و کلید صعودش در بازی با صربستان است. البته به شرطی که از آرژانتین، همچون استرالیا سه امتیاز کامل را بگیرد. دست یافتن به این مهم، اگرچه برای ایران دور از ذهن و دست نیست اما میسر نمی شود مگر با دقت و تیزهوشی. انسجام تاکتیکی و برنامه اصولی.
تاکتیک سرویس ایران دریافت هر تیمی را می تواند به بازی بگیرد. دفاع گروهی ایران توان عقیم سازی هر حمله ای را دارد. حمله های ایران بی مهار است. اصول حمایتی و پوششی نیز در زمین ایران مو به مو رعایت می شود. ایران این توانایی را دارد تا با اجرای یک بازی تمام عیار و ششدانگ آرژانتین را زمین گیر کند و سه امتیاز بازی را بگیرد. امتیازهایی که برای صعود از این مرحله به آن نیاز مبرم دارد. چراکه جنگ اصلی صعود از این گروه میان ایران و صربستان خواهد بود که یکشنبه شب در آخرین بازی این مرحله درخواهد گرفت. اما ایران برای رسیدن به دروازه صعود ابتدا باید آرژانتین را قاطعانه شکست بدهد.
آرژانتین یک بار در جام جهانی 1998 سه بر صفر ایران را شکست داده و یک بار هم در انتخابی المپیک پکن با حساب 3 بر یک برنده شده. ولی در جام جهانی 2011 این ایران بود که طی دیداری مهیج و تماشایی نهایتا موفق شد 3 بر دو حریف قدرتمندش را شکست بدهد. حالا دیدار دو تیم در مسابقات قهرمانی جهان چه نتیجه ای خواهد داشت؟

 [ پنج شنبه 93/6/20 ] [ 11:34 صبح ] [ ققنوس(ورزشی) ]