سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آلمان 1 - آرژانتین 0 | چهارمین ستاره بر روی سینه مانشافت نقش بست

پایان بازی با نتیجه 1-0 به نفع آلمان و قهرمانی این تیم برای چهارمین بار در تاریخ.

آلمان 1 - آرژانتین 0 | چهارمین ستاره بر روی سینه مانشافت نقش بست | مسی ناکام بزرگ جام

 

خبرگزاری پارس فوتبال- دیدار نهایی جام جهانی بین دو تیم آلمان و آرژانتین در ورزشگاه ماراکانای ریو برگزار شد. این فینال پرتکرارترین فینال تمامی ادوار جام جهانی بود.

پیش از بازی گمانه زنی ها برای بازی کردن یا نکردن دی ماریا در آرژانتین و بواتنگ در تیم ملی آلمان بالا گرفته بود. در نهایت آنخلیتو به بازی نرسید ولی بواتنگ در ترکیب مانشافت قرار گرفت و بازی درخشانی از خود ارائه داد.

یواخیم لو در فاصله 15 دقیقه به شروع بازی با یک شوک روبرو شد. خدیرا در هنگام گرم کردن مصدوم شد و لو مجبور شد تا کرامر را به جای او وارد زمین کند. بازی با سوت آقای ریتزولی آغاز شد.

به شکل عجیبی هم سریع و پربرخورد آغاز شد. آلمانی ها با همان سبک مخصوصو خود تیکی تاکن کنترل توپ و میدان را در اختیار داشتند . در آن سو آرژانتین نیز هر زمان صاحب توپ می شد روی حرکات سریع مسی و انزو پرز به سرعت وارد زمین آلمان می شد و روی ضد حملات بسیار خطرناک جلوه می داد.

اولین خطر را هم آرژانتینی ها در دقیقه 3 بازی و روی حرکت خوب لاوتسی و هیگواین روی دروازه آلمان خلق کردند. آلمان هم به شدت سازمان یافته و دامنه دار حمله می کرد.

ولی باز هم این آرژانتین بود که روی اشتباه تونی کروس و پاس به عقب اشتباه او توسط هیگواین فرصت عالی گلزنی بدست آورد که پیپیتا قدر این توپ را ندانست . آلبی سلسته کمی بعد به گل هم رسید اما هیگواین در موقعیت آفساید قرار داشت و گل به درستی مردود اعلام شد.

شاید بهترین فرصت نیمه اول را هوودز از دست داد. در آخرین دقیقه نیمه اول روی یک ضربه کرنر هوودز از شش قدم توپ را به دیرک دروازه کوبید.

نیمه دوم در شرایطی آغاز شد که بلافاصله مسی روی پاس عالی پرز با نویر تک به تک شد اما لاپولگا قدر این موقعیت عالی را ندانست و توپ را به بیرون زد.

آلمان در سراسر نیمه دوم توپ و میدان را در اختیار اشت اما آرژانتین به خوبی دفاع و ضد حمله می زد . نیمه دوم آلمان می توانست در چندین صحنه کار را تمام کند اما یک رومروی آماده آلبی سلسته را در زمین نگاه داشت.

لو و سابه یا هر دو تعویض هایی داشتند. برای آلمان گوتزه وارد زمین شد و برای آرژانتین هم گاگو مهمترین تعویضی بود.نتیجه بازی در وقت معمول 90 دقیقه بدون گل مساوی شد و کار به وقت اضافه کشید.

هر دو تیم یک فرصت طلایی برای رسیدن به گل در وقت اضافه اول داشتند که پالاسیو و شورله این موقعیت ها را از دست دادند. سرانجام در دقیقه 112 گوتزه تعویضی طلایی یواخیم لو کار را برای مانشافت تمام کرد.

شورله دیگر تعویضی آلمان از جناح چپ توپی را به درون محوطه جریمه آرژانتین ارسال کرد. حضور به موقع گوتزه ؛ یک استپ سینه عالی و ضربه پای چپ دقیق سرانجام باعث تسلیم شدن رومرو شد.

در ادامه تلاش های مسی و یارانش به جایی نرسید و آلمان برای چهارمین بار به عنوان قهرمانی جام جهانی دست یافت.


منبع:http://www.parsfootball.com[ دوشنبه 93/4/23 ] [ 9:32 صبح ] [ ققنوس(ورزشی) ]